Janczowa – miejsce z tradycją ludzie z pasją – Małopolska czas na wieś 2018

Realizacja projektu Janczowa – miejsce z tradycją, ludzie z pasją.

Z sukcesem zakończyliśmy kolejny projekt skupiony na tradycji i kulturze naszego regionu. W okresie od lipca do października dzieci z naszej gminy brały udział w zajęciach z projektowania strojów z motywami regionalnymi oraz z zabawkarstwa ludowego, na których nauczyły się samodzielnie tworzyć zabawki w tym lalki, gałganki, misie na wzór tych którymi dawniej bawiły się dzieci. Na zajęciach z projektowania strojów poznając tradycyjne dla naszego regionu motywy i zdobnictwo ludowe zaprojektowały koszulki i woreczki które przez długo jeszcze będą przypominać o tych szczególnych spotkaniach.

We wrześniu młodzież uczestnicząca w zajęciach przygotowała podczas pikniku strażackiego stoisko z pytaniami i grami dotyczącymi naszego najbliższego regionu i tradycji z nim związanych oraz zorganizowały zabawy „jak dawniej” nie tylko dla najmłodszych 🙂

Natomiast w październiku, w pięknym Dworku w Korzennej zorganizowana została wystawa, na której uczestnicy projektu mogli zaprezentować swoje prace wykonane w czasie letnich dni. Było to jednocześnie podsumowanie projektu na którym dzieci wyraziły zadowolenia z zajęć i nadzieję na kolejne tak ciekawe inicjatywy.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.