Dzień Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to wydarzenie. W ramach obchodów zorganizowaliśmy w szkole akademię, konkurs na najlepszą instalację ze śmieci oraz akcję sprzątania najbliższej okolicy.

Obchody zaczęły się od akademii, której hasłem było „Ziemia – nasze wspólne dobro”. Uczniowie w jej trakcie przypomnieli wszystkim zebranym, że każdy z nas jest mieszkańcem tej planety i powinien czuć się za nią odpowiedzialny. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji oraz przyszłych pokoleń.

Następnie uczniowie przystąpili do wykonania instalacji ze śmieci.

Materiały potrzebne do jej wykonania uczniowie gromadzili przez cały tydzień. Każda klasa wykonywała projekt pod czujnym okiem wychowawcy. Zadanie dostarczyło wiele emocji, a efekty tej pracy były imponujące. Powstały takie cuda jak: smok, czołg, komputer, robot, pies i wiele innych.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie oceniając prace, po burzliwych obradach ogłosiła swój werdykt. Konkurs na najlepszą instalację wygrała klasa IV, która wykonała czołg. Na koniec wszystkie klasy wyruszyły z workami zbierać śmieci wokół szkoły i jej najbliższej okolicy.