Wycieczka do Warszawy

Grupa „Małe Janczowioki” dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie „Janczowska Wspólnota” projektowi „Regionalne – to jest fajne!” współfinansowanego z programu FIO 2017 miała możliwość wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Warszawy.
Czekało tam na nas wiele atrakcji: zwiedziliśmy Stare Miasto z przewodnikiem, odwiedziliśmy Zamek Królewski oraz Pałac w Wilanowie.
Opowiedziano nam jak powstaje tabliczka czekolady i mieliśmy okazję wyprodukować własną w Manufakturze Czekolady.
W Centrum Nauki Kopernik robiliśmy doświadczenia i eksperymenty, a w Planetarium dowiedzieliśmy się jak wymagająca ale i satysfakcjonująca jest praca astronauty.
Zobaczyliśmy Warszawę nocą, z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Za fenomenalne przedstawienie opery „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”daliśmy Państwowemu Zespołowi  Ludowemu Pieśni i Tańca „Mazowsze” owacje na stojąco.
Poznaliśmy również tajniki pracy Sejmu oraz Pałacu Prezydenckiego, w którym czekała na nas największa niespodzianka – spotkanie z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Niezapomniane wrażenia, wspomnienie na całe życie, uśmiech z dużych i małych twarzyczek nie schodzi, a Pan Prezydent obiecał że przyjedzie odwiedzić nas w Janczowej.
Oby jak najszybciej Panie Prezydencie i tym razem z żoną!