Na Śliwkowym Szlaku

W środę 18 października odbyła się wycieczka w ramach projektu Na Śliwkowym Szlaku. Śliwkowy Szlak to bogactwo kultury i tradycji, to aktywny i sportowy wypoczynek, to wreszcie miejsca, w których można skosztować wielu śliwkowych specjałów. Co roku w sezonie letnim organizowana jest akcja „Spotkajmy się na … Śliwkowym Szlaku”, podczas której te smaczne owoce serwowane są na setki sposobów. Poza tym, przez cały rok Śliwkowy Szlak czeka na turystów, rowerzystów, narciarzy, smakoszy – słowem wszystkich spragnionych nowych, szczególnie kulinarnych wrażeń.

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” to Lokalna Grupa Działania skupiająca 7 małopolskich gmin m.in Czchów, Gródek,  Iwkowa (powiat brzeski), Łososina …i te właśnie tereny postanowiliśmy odwiedzić.

Celem naszej wyprawy było poznanie trasy Śliwkowego Szlaku, ale przede wszystkim poznanie najbliższego regionu, jego walorów, krajobrazów i zabytków. Trasa była niezwykle malownicza i dosyć urozmaicona. Oto ona:

Gródek– spacer nad jeziorem, Rożnów-zwiedzanie kościółka i jego otoczenia, przejazd nad jezioro do Tropia– zwiedzanie Sanktuarium Św. Andrzeja Świerada, romańskiego kościoła ( jednego z najstarszych zabytków polskiego chrześcijaństwa w Polsce), Tropsztyn i Czchów– zwiedzanie zamku i baszty, zapora wodna w Czchowie, gotycki kościół w Czchowie,  zabawy w Grodzisku (Czchów), Nowy Wiśnicz– zwiedzanie zamku i bastionu, ognisko w Iwkowej– wizyta w bacówce Biały Jeleń. Przepiękna pogoda i jesienne kolory były doskonałym tłem do naszych fotografii.