Śliwkowy Szlak – podsumowanie projektu

We wtorek 21 listopada w naszej szkole miało miejsce podsumowanie działań w ramach projektu ,,Na śliwkowym szlaku”- Trasa szlaku prowadzi przez rejony o bogatych tradycjach sadowniczych. Uczniowie realizowali szereg zadań, aby zdobyć certyfikat Śliwkowej Szkoły. Stowarzyszenie ,, Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza do wspólnych działań, mających na celu propagowanie walorów najbliższego regionu, odkrywania jego urody, atrakcji turystycznych i kulinarnych.

Wraz z naszymi uczniami wyruszyliśmy więc, aby odkrywać te walory. Zaplanowana wycieczka przypadła na piękny, jesienny dzień. Trasa wiodła przez Gródek, Rożnów, Tropie, Czchów, Nowy Wiśnicz i Lipnicę Murowaną. Staraliśmy się wybrać charakterystyczne dla tych miejscowości obiekty i miejsca . Następnie na zajęciach informatycznych uczniowie opracowywali prezentacje, o tym czego się dowiedzieli, co zwiedzili, co zapamiętali. Prezentacje te zostały ocenione w dniu podsumowania projektu, a wyłonionym zwycięzcom wręczył nagrody Pan Leszek Skowron Wójt
Korzennej. Na podsumowanie przybyli również: Pani Prezes Stowarzyszenia ,, Na Śliwkowym Szlaku” Katarzyna Jasnos, która wręczyła nam certyfikat Śliwkowej Szkoły, przewodniczący Rady Gminy p. Wiesław Kracoń, dyrektor Centrum Kultury z Korzennej p. Andrzej Bogdał i wielu innych.