Przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Janczowska Wspólnota

Każdego roku podatnicy mają możliwość przekazywać 1% podatku należnego fiskusowi, wykazanego w ich rocznej deklaracji PIT – bezpośrednio na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Więcej na temat przekazywania 1% podatku...

Dla podatnika przekazanie 1% nie jest żadnym dodatkowym kosztem. Innymi słowy, niezależnie od tego czy przekażemy 1% podatku, czy nie, zapłacimy fiskusowi dokładnie tyle samo.

To po prostu sposób aby zdecydować na co zostanie przekazane część naszych podatków, zamiast zostawiać tę decyzję politykom.

1% podatku może wydawać się bardzo małą kwotą, która być może nie wpłynęłaby znacząco na finansowanie wielkich, ogólnopolskich organizacji. Ale dla małych, lokalnych stowarzyszeń, czy pojedynczych osób każdy grosz ma znaczenie.

Z roku na rok rośnie liczba Polaków którzy wpisują numer KRS jakiejś organizacji do swojego zeznania podatkowego. W ubiegłym roku było to ponad 13,5 mln podatników. (Więcej na ten temat w linkach poniżej)

Na samym terenie naszej gminy działa 44 organizacje pożytku publicznego. Stowarzyszenie Janczowska Wspólnota jest jedną z nich. My gorąco zachęcamy do przekazania nam swojego 1% podatku, aby te pieniądze zostały w Janczowej i przyczyniły się do realizacji takich przedsięwzięć jak:

Jak to zrobić?

Aby przekazać 1% Twojego podatku dochodowego, wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS

KRS: 0000290787.

Dowiedz się więcej: