Wycieczki Przedszkolaków

Dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły dnia 16.04.2018r odwiedziły sądeckie Miasteczko Galicyjskie.

„MIASTECZKO GALICYJSKIE jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej, obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Miasteczko przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku.”

Dzięki temu mali podróżnicy mieli okazję zobaczyć  repliki domów mieszczańskich, ratusz oraz karczmę. Oprócz pięknych zabudowań, dzieci zwiedziły dawne miejsca pracy rzemieślniczej, takie jak :  stara poczta, apteka, zakład fotograficzny, krawiecki i sklep. Szczególne zainteresowanie wśród zwiedzających dziewczynek wzbudził zakład fryzjerski, natomiast wśród chłopców remiza strażacka.

Po wizycie w Miasteczku Galicyjskim, przedszkolaki udały się do kina Sokół w Nowym Sączu na drugie spotkanie z projektu edukacyjno- filmowego Akademia przedszkolaka „ Filminek”

15.05.2018r – przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Fotograficznego pana Dawida Furmanka. To była bardzo miła i udana wycieczka. Właściciel Zakładu zapoznał dzieci z procesem powstawania zdjęć poczynając od fotografowania poprzez obróbkę aż do gotowej fotografii. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały jak z maszyny „wychodzą” zdjęcia do różnych dokumentów i nie tylko. Uwagę przedszkolaków zwróciły duże fotografie na ścianach, kolorowe albumy, piękne ramki. Na pamiątkę otrzymaliśmy wspólną fotografię, a każdy z uczestników zdjęcie portretowe.

Po wizycie w zakładzie fotograficznym dzieci udały się spacerkiem w kierunku parku, gdzie zjadły śniadanie na świeżym powietrzu, a następnie udały się na trzecie spotkanie z projektu edukacyjno- filmowego Akademia przedszkolaka „Filminek” do kina Sokół.