V Bieg po Zdrowie – fotorelacja

Kolejny rok, kolejny Bieg i o kolejny krok jesteśmy bardziej świadomi „Jak zdrowiej żyć”.

Piękna pogoda zachęciła wielu mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w biegach i rodzinnym spacerze. Skorzystać można było z wielu atrakcji zarówno dla małych jak i dużych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapewniły wyśmienite smakołyki, które zniknęły w mgnieniu oka.

Dużą popularnością cieszył się konkurs kulinarny „Dyniowe szaleństwo”, na który zgłosiło się 10 kucharzy/cukierników z bardzo różnorodnymi potrawami. Miejsca na podium przyznała komisja w składzie: Sylwia Zwolenik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janczowej, Piotr Stawiarski Radny Gminy Korzenna oraz Wojciech Hodorowicz – przedstawiciel OSP w Janczowej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Marzena Mucha – „Dyniowa fantazja na ciepło” – zupa dyniowa z prażonymi pestkami dyni i grzankami

II miejsce: Adam Zelek – „Serowo dyniowa fantazja” sernik dyniowy z polewą miodowo-orzechową

III miejsce: Monika Pyrdoł – dyniowy sernik

Nagrodę publiczności otrzymała Kinga Hadała za ciasto dyniowe.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Na stoisku eko warsztatów można było wykonać niepowtarzalną biżuterię i ozdoby z naturalnych materiałów. Były konkursy sportowe, z jajem, na taczkach, na miotłach i plastyczne upamiętniające kończące się już lato. Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni – mamy nadzieję, że się podobały 🙂

Piknik uświetniły występy Zespołu Regionalnego Janczowioki i Małe Janczowioki oraz laureatów Przeglądu Młodych Talentów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.