Charytatywna Wigilia

Piękną tradycją w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej stało się coroczne organizowanie konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy mającego na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i w szkole.
Zgłaszając na konkurs niezwykle ciekawe i barwne stroiki świąteczne, po raz kolejny uczniowie oraz ich rodzice udowodnili, że ich wyobraźnia oraz aktywność twórcza nie zna granic. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców spośród 39 oryginalnych kompozycji świątecznych. Po ocenie prac konkursowych została zorganizowana wystawa stroików, a wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Wigilii Szkolnej. Po Wigilii odbył się kiermasz stroików bożonarodzeniowych w ramach akcji charytatywnej, w organizację której z ogromnym
zaangażowaniem włączyła się Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Dochód został w całości przeznaczony na leczenie i operację Matyldy Różak, która urodziła się z ekstremalnie ciężką wadą serca i wymaga pilnej operacji serduszka w USA, której cena może sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce: Adam Zelek, Oliwia Hadała, Kacper Groń

II miejsce: Wiktoria Mazur, Magda Zelek, Wiktor Lach

III miejsce: Lena Lach, Julia Kaleta, Mikołaj Kożuch, Bartek Groń

Wyróżnienia: Dominika Kożuch, Oliwia Marchacz, Zuzia Michalik, Nataniel Murzydło, Patryk Murzydło, Antoś Kożuch, Justyna Nawrot, Nikola Cisowska, Kacper Nędza, Wiktoria Mikulec, Dominika Kogut, Kamil Ciwiński.