Zdrowa skóra – piękny wygląd

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty zaangażowali się w akcją zdrowego żywienia, w tym roku pod hasłem „Zdrowa skóra, zdrowy wygląd”. Klasy pod okiem wychowawców i z nieocenionym wsparciem rodziców przygotowali piękne stoły bogato zastawione produktami i daniami pełnymi witamin, mikro i makroelementów niezbędnych dla zdrowia naszej skóry. Po prezentacji i degustacji rozdano nagrody – dni bez pytania i zadań – najcenniejsza nagroda dla naszych uczniów!