Przedszkolaki z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz na Filminku

Dnia 16 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz I i III klasy  uczestniczyły w wycieczce do Nowego Sącza.

W pierwszej kolejności odwiedziły Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej gdzie uczestniczyły w szkoleniu w sali edukacyjnej Programu OGNIK „Bezpieczny Dom”. Wchodząc do sali dzieci mogły uzupełnić i wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę na temat różnych zagrożeń. Dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia pożarowego zaalarmować służby. Treści poparte były ćwiczeniami praktycznymi podczas których ochotnicy zgłaszali telefonicznie pożar w budynku . Nasi uczniowie zapoznali się z posługiwaniem się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie objęło również praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach oraz prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem.

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną a także mógł przymierzyć strażacką kurtkę, hełm i obejrzeć prawdziwe wozy strażackie.

Po wizycie pełnej strażackich emocji pojechaliśmy do Kina Sokół gdzie uczestniczyliśmy w pierwszym z trzech spotkań w ramach programu „Filminek”. Mali podróżnicy pod okiem wesołych animatorów  mieli okazję zanurzyć się w głębi oceanu i przeżyć wodne przygody odpowiadając na morskie pytania i tańczyć przy wesołym śpiewie syrenek i okrzykach pirackich. Po radosnym wstępie dzieci obejrzały kilka odcinków bajek z serii Bolek i Lolek oraz Reksio.  W pogodnej atmosferze bezpiecznie wróciliśmy do Szkoły.

Było dużo świetnej zabawy i mnóstwo radości. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂