Bieg po Zdrowie 2018

10 czerwca już po raz drugi biegaliśmy po zdrowie.

II Bieg po Zdrowie w Janczowej połączony był z Dniem Rodziny. Można powiedzieć, że taką formę świętowania dla rodzin zaproponowaliśmy naszym rodzinom i ta forma doskonale się przyjęła. Do biegu zgłaszają się zarówno indywidualni biegacze, którzy rywalizują na czas jak i całe rodziny które traktują bardziej rekreacyjnie niż sportowo.

Wytyczona trasa została obstawiona przez miejscowych strażaków, którzy sumiennie pomagali przeprowadzić całą imprezę. Ponad setka ludzi pokonała w upalne popołudnie trasę, podziwiając równocześnie piękne widoki i poznając przysiółki Janczowej.

Po powrocie do szkoły uczestnicy poczęstowani zostali kiełbaską, hamburgerem lub hot dogiem, a dla wszystkich zgromadzonych rozpoczął się piknik rodzinny.

Zjeżdżalnie, rodeo, kule wodne, basen z kulkami, przyciągały młodszych i starszych, liczne atrakcje kulinarne, konkurs na zdrową potrawę lub deser, kawa – także mrożona – a nade wszystko program artystyczny – poświęcony mamie i tacie, w wykonaniu dzieci młodszych, rodzinny pokaz zumby, grupy tańca nowoczesnego oraz Janczowioki- mali, średni i dorośli wzbudziły wielkie uznanie widzów.

Z ramienia Gminy w Pikniku gościliśmy Pana Leszka Skowrona, Pana Wiesława Kraconia, radnego i sołtysa- Pana Hodorowicza, a z parafii ks. Jana Bajora – proboszcza.

Pan Wójt w ciepłych słowach wyraził swoje uznanie, że tradycyjnie jako pierwsi wprowadzamy innowacyjną formę świętowania Dnia Rodziny. Nad przygotowaniem imprezy czuwała Pani Górczyk , Sus i Pani Ewa Januszkiewicz a ze strony rodziców całość ogarniała wyspecjalizowana w piknikach Rada, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Projekt realizowany przy wsparciu Powiatu Nowosądeckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z II „Biegu po Zdrowie”