Czytanie ze Słodziakami

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka świadoma wagi tego tematu zorganizowała konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla klas I-III. Konkurs polega na organizacji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i własnej pracy uczniów polegająca na narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.

W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania odbył się 3 października 2018 roku. Uczniowie klas I-II i oddziału przedszkolnego wysłuchali przygód słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej pt.”Gang Słodziaków”. W świat tych przygód przeniosła ich Pani dyrektor szkoły, nauczyciel edukacji przedszkolnej, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, Pani bibliotekarka i przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Zajęcia odbyły się na hallu wśród dekoracji przedstawiającej słodziaki w lesie. Na tą uroczystość przybyła Królowa Biblioteki i jej pomocnica Książka z pytaniami i upominkami dla dzieci. Królowa Biblioteka i jej pomocnica po kilu przeczytanych przygodach pozwalały losować pytania dzieciom i za dobrą odpowiedź otrzymać nagrodę. W czasie przerw w czytaniu dzieci bawiły się w różne zabawy z otrzymanymi słodziakami. Uczniowie otrzymali mini- albumy na naklejki, które inspirują do wyrobienia nawyku codziennego głośnego czytania. Wszyscy uczniowie zapełnili mini- albumy naklejkami.

Dalsza część konkursu polegała na narysowaniu własnej historii dalszych przygód słodziaków. Uczniowie narysowali piękne i ciekawe przygody. Wszystkie prace zostały wywieszone na ściennej gazetce w widocznym miejscu i sfotografowane. Zdjęcia prac zostaną wysłane do organizatora konkursu. Otrzymane słodziaki służą dzieciom do zabawy na przerwach, a książki do czytania.

Konkurs ten był dobra zabawą dla klas I-II i na pewno zachęcił do codziennego czytania z przyjemnością.