Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas IV i V, pod czujnym okiem Pani Wiolety Matusik przygotowali dla wszystkich Akademię „Na wesoło”, podczas której niejedna poleciała łezka – ze śmiechu oczywiście! Wszyscy uczniowie klas IV-VIII zagrali na fletach prostych dla nauczycieli piękne STO LAT, a samorząd uczniowski wręczył samodzielnie przygotowane życzenia z jesiennym listkiem i kwiaty.

Rada Rodziców w nowym składzie, z przewodniczącą Panią Magdaleną Chronowską oraz zastępcą Panią Jolantą Murzydło, w imieniu wszystkich rodziców, podziękowała nauczycielom, Pani Dyrektor Sylwii Zwolenik oraz pracownikom szkoły za oddanie i poświęcenie w pracy, życząc wielu sukcesów i radości.

Po uroczystych życzeniach i występach przyszedł czas na pasowanie Starszaków oraz Pierwszoklasistów. Starszacy musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami z zakresu matematyki i geografii, wspólnie zaśpiewać o dzielnym zuchu i wyrecytować wiersze. Również pierwszoklasiści mieli przygotowane niełatwe zadania przez kolegów i koleżanki z klasy II, którzy to witali ich w społeczności szkolnej.  Wszyscy poradzili sobie z zadaniami na 6 z plusem!

Z zaproszonych gości świętowali z nami Pan Wójt Leszek Skowron, emerytowane Dyrektorki, Pani Maria Kogut i Pani Honorata Śliwa oraz emerytowane nauczycielki Pani Władysława Sikora oraz Pani Maria Górowska.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałe przygotowania i miło spędzony czas.