Nakarm swój mózg – Dzień Zdrowego Odżywiania

9 listopada- Dzień zdrowego odżywiania.

Nie ma sprawnego działania ludzkiego organizmu bez sprawnie działającego mózgu, w którym powstaje każda myśli i uczucie. Odpowiednio odżywiony gwarantuje lepszą koncentrację, pamięć i wytrzymałość na emocje dnia codziennego. Dlatego w tym roku „Dzień zdrowego odżywania” odbył się  pod  hasłem „Nakarm swój mózg”.

Uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym  na najbardziej zdrowy i ładny stół. Potrawy przygotowane przez uczniów musiały zawierać składniki kluczowe dla dobrej pracy mózgu : orzechy, jarmuż, kakao, kasza jaglana, orkisz. Uczniowie i wychowawcy od rana pracowali z zapałem nad przysmakami. Część przekąsek została przygotowana w domu przy udziale rodziców.  W konkursie kulinarnym ocenianiu podlegało: estetyka, różnorodność, szczególne elementy dekoracyjne, oryginalność i pomysłowość twórców potraw.

W tym dniu odwiedziło nas stowarzyszenie „Złoty Orkisz” działające w Przydonicy. Panie przywiozły ze sobą przysmaki, których składnikiem był orkisz. Odbyła się prelekcja w czasie której uczniowie zobaczyli w jaki sposób powstaje mąka orkiszowa, jak ona wygląda oraz jak przebiega proces wypieku chleba. Po wystąpieniu stowarzyszenia wszyscy uczestnicy mieli możliwość spróbowania przyrządzonych potraw przez zaproszonych gości.

 

 
Failed to get data. Error:
Invalid album ID.