Wycieczka edukacyjna klas I-III

Podczas dzisiejszej wycieczki na uczniów najmłodszych klas czekało wiele atrakcji. Edukacyjny wyjazd rozpoczęli w Miasteczku Galicyjskim jednym z oddziałów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, gdzie przenieśli się na uliczki małego miasteczka z przełomu XIX i XX wieku. W odzwierciedlających dawny klimat domach odwiedzili zakład fotograficzny, remizę strażacką, zakład dentystyczny, aptekę, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię, sklepik kolonialny i pocztę. Obejrzeli też rzeźby i obrazy artystów z Paszyna a także poznali tajniki pracy golibrody.

Następnie udali się do Lecznicy Weterynaryjnej gdzie pan doktor Robert Baraniecki podzielił się swoim doświadczeniem w pracy ze zwierzętami. Zobaczyli gabinety zabiegowe i sale operacyjne, pokój pielęgnacyjny, w którym akurat na strzyżeniu był czworonożny klient oraz poznali tymczasowych mieszkańców lecznicy, z którymi próbowali się zaprzyjaźnić. W podziękowaniu za bardzo miłe przyjęcie uczniowie przygotowali dla pracowników lecznicy pamiątkowe plakaty, oczywiście ze zwierzątkami w roli głównej.

Ostatnim przystankiem była Papugarnia LEA, z której nikomu nie chciało się wracać do domu. Wspaniałe doświadczenie obcowania z egzotycznymi i oswojonymi papugami, na pewno zostaną we wspomnieniach na bardzo długo. Zresztą, zobaczcie sami.