Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Janczowej!

W dniu 12.04.2018 r. spotkało nas największe z możliwych wyróżnienie –  Pierwsza Dama, Agata Kornhauser Duda gościła w naszej szkole.

W czasie wycieczki do Warszawy w dniach 7-9.10.2017 udało się nam ustalić zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i mieć spotkanie z Panem Prezydentem.
Wówczas pozostawiliśmy zaproszenie do odwiedzenia naszej malutkiej szkoły dla Pani Prezydentowej i ku wielkiej naszej radości Pani Prezydentowa odpowiedziała na nasze zaproszenie.

Cały harmonogram wizyty został bardzo szczegółowo opracowany i dostosowany do oczekiwań Pani Prezydentowej. Nasz honorowy gość przybył do szkoły punktualnie . Przed wejściem do budynku oczekiwała Pani Dyrektor i Pan Wójt z pięknym bukietem kwiatów. Po powitaniu na zewnątrz weszliśmy do budynku przy wtórze „Pięknej sądeckiej ziemi” w wykonaniu Janczowioków.

„Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, gorące ognie naszych serc” powitała gościa pani dyrektor, wyrażając radość całej społeczności szkolnej. Następnie Janczowioki wykonały powitalnego krakowiaka, z tradycyjnym „Sto lat” i pięknym bukietem kwiatów. Pani Prezydentowa, zachwycona podziękowała za tak serdeczne powitanie i przekazała ciepłe słowa do wszystkich zgromadzonych.

Następnie udała się do Sali oddziału przedszkolnego na 15 minutowe zajęcie o ochronie środowiska i potrzebie zbierania i segregowania śmieci. Dzieci na zakończenie zajęć wręczyły samodzielnie wykonany album z portretami Pani Prezydentowej oraz zadawały pytania np. czy chodziła do przedszkola, czy lubi czytać lub oglądać bajki.

Po wspólnym zdjęciu nasz gość udał się na zajęcia do kl. I-IV, gdzie tematyka związana była z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Przygotowane przez uczniów przedstawienie bardzo podobało się wszystkim gościom, Pani Prezydentowa zwróciła uwagę na piękną recytację, szczegółowo odpowiadała na stawiane jej pytania i z zachwytem obejrzała taniec na zakończenie zajęć. Oczywiście było wspólne zdjęcie i prezent wykonany przez dzieci na pamiątkę.

Kolejną grupą którą odwiedziła pierwsza Dama, były klasy V-VII które miały zajęcia „Za co kocham swoją wieś” Po krótkim przedstawieniu historii wsi i szkoły, uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jakie zalety a jakie wady ma mieszkanie na wsi.

Na pytanie ucznia czy dzieci ze wsi mają równe szanse edukacyjne z dziećmi miejskimi, Pani Prezydentowa odpowiedziała bardzo ważnymi słowami:
„Na podstawie obserwacji z pełną odpowiedzialnością mówię, że patrząc na waszą szkołę, jej wyposażenie, macie lepsze szanse edukacyjne jak dzieci w niejednej dużej szkole w mieście. Ważne tylko aby przełamać swoje myślenie i uwierzyć w własne możliwości.”

Na zakończenie uczniowie zatańczyli i wykonane zostało wspólne zdjęcie. Po tej części odbyło się spotkanie z nauczycielami i przedstawicielami rodziców, które trwało ponad godzinę. Pytania dotyczyły spraw edukacji, problemów małych szkół i gminy, jako organu prowadzącego. Wspólne zdjęcia, pożegnanie piosenkami Janczowioków i wymianą prezentów okolicznościowych było bardzo wzruszające.

Chwile te na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej i do przeczytania notatek na niżej wymienionych stronach: